erasmusplus421x120

 

IV. Vizitas į Ispaniją (Valenciją) 

2017 m. kovo 26d. pagal „Erasmus+“ programos projektą „Patirtis – geriausias mokytojas“ Nr. 2016-1-LT01-KA102-022810, į Ispaniją, atlikti dviejų savaičių praktikos, išvyko dvi Kauno taikomosios dailės mokyklos logisto-ekspeditoriaus profesijos mokinės: Eglė Kisieliauskaitė ir Simona Pociūtė. Kartu su merginomis  praktiką atliko Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokyklos, Alytaus profesinio rengimo centro mokiniai.

Dalyvių įspūdžiai: „Atvykus buvome sutikti organizacijos „Esmovia“ atstovės Vaidos Petkevičiūtės. Pirmomis dienomis susipažinome su Valensijos miestu, su „Esmovia“ organizacijoje dirbančiais žmonėmis ir su vietomis, kur turėjome atlikti praktiką. Organizacijoje dirbantys žmonės mus priėmė labai jaukiai, jau trečią vakarą Valensijoje jie surengė mums trumpą ekskursiją po miestą. Ekskursijos pabaigoje buvome maloniai nustebinti, nes gavome kvietimą paragauti ispaniškų užkandžių.

Atlikti praktiką  buvome grupelėmis paskirstyti į skirtingose vietovėse esančius prekybos centrus. Mes praktiką atlikome „Carrefour Gran Turia“ ir „Carrefour Ei Saler“ prekybos centruose. Praktikos metu prekybos centruose dėliojome prekes į lentynas ir pildėme jas trūkstamais produktais, tikrinome prekių galiojimo laiką, pakraudavom ir iškraudavome paletes, bei valėme lentynas.

Kultūrinės-pažintinės programos metu aplankėme Valencijos zoologijos sodą. Ten vaikščiojome, stebėjome gyvūnus, paukščius ir grožėjomės gamta. Kitą dieną vykome į Okeanografijos parką, kur stebėjome vandens gyvūnus ir delfinų pasirodymą“.

Stažuotės dalyvės Eglė Kisieliauskaitė ir Simona Pociūtė

Projektas vykdomas, gavus Europos Sąjungos paramą pagal Erasmus+ programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

erasmusplus421x120

III. Vizitas į Ispaniją (Tenerifę)

2017 m. kovo 12d. pagal „Erasmus+“ programos projektą „Patirtis – geriausias mokytojas“ Nr. 2016-1-LT01-KA102-022810, į Ispaniją, atlikti dviejų savaičių praktikos, išvyko Kauno taikomosios dailės mokyklos logisto-ekspeditoriaus profesijos mokiniai Deimantė Vabalaitė ir Andrius Stanislovaitis. Drauge praktiką atliko Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų, Alytaus profesinio rengimo ir Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro mokiniai.

Dalyvių atsiliepimai apie stažuotę:

Atvykę buvome sutikti atsakingos organizacijos (International Education College Temis) atstovo Carlos Ventura Hernandez ir Lita Hernandez. Apgyvendinti buvome Puerto de la Cruz miestelyje, esančiame Tenerifės saloje. Praktiką atlikome penkiose logistikos įmonėse: „Puertos de Tenerife“ jūrų uoste, „Insular Express Logistica S.L“, „Delfin lines Canarias“, „Correos“ pašte ir „CanaLink“. Praktikos metu, šiose logistikos įmonėse, susipažinome su logisto- ekspeditoriaus darbu. Įgijome logistikos darbo patirties ir teorinių žinių. Praktikos metu, jūrų uoste „Puertos de Tenerife“, išbandėme logisto darbo specifiką. Oro uoste susipažinome su darbu krovininiame lėktuve. Dirbdami pašte, pamatėme koks atsakingas darbas priimant prekes, kaipjas reikia atidžiai patikrinti ar atitinka visus reikalavimus. Taip pat patiems teko tikrinti ir nuspręsti ar siunta atitinka standartus. Susipažinome kaip vyksta darbas sandėlyje.

Šioje kelionėje susipažinome su nuostabia šalies gamta ir kultūra. Vykome prie Teidės ugnikalnio, aplankėme spalvinguosius Tenerifės paplūdimius, gėrėjomės La Lagunos miesto archtektūra, matėme seniausią salos medį „Drago de Icod de los Vinos“. Taip pat turėjome galimybę aplankyti mokyklą „Cesar Manrique“, kurioje užmezgėme ryšius su ten besimokančiais logistikos-ekspeditoriaus specialybės mokiniais ir dalijomės mokymosi patirtimis. Praleidę Ispanijoje dvi savaites, pramokome šiek tiek ispaniškai, pamėgome šviežius vaisius, lepinomės saulės šiluma ir visai nesinorėjo grįžti namo.

Stažuotės dalyviai Deimantė ir Andrius

 


 Projektas vykdomas, gavus Europos Sąjungos paramą pagal Erasmus+ programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

erasmusplus421x120

II. Vizitas į Čekiją (Ostrava)

Š. m. vasario 5 – vasario 18 d. du Kauno taikomosios dailės mokiniai – Aurimas Špiliauskas ir Lukas Bieliauskas pagal ERASMUS+ projektą „Patirtis – geriausias mokytojas“ Nr. 2016-1-LT01-KA102-022810 stažavosi Čekijoje (Ostravoje).

Dalyvių atsiliepimai apie stažuotę:

Atvykus į Čekiją mus pasitiko organizacijos Alvit atstovas ir padėjo įsikurti Ostravos mieste. Mus apgyvendino svečių namuose, kur buvo suteiktos puikios gyvenimo sąlygos. Praktiką atlikome siuntų paskirstymo įmonėje „PPL“- „Professional Parcel Logistic“. Įmonės direktorius mus supažindino su įmonės veikla. Iš arti pamatėme kaip vyksta darbas su siuntų paskirstymu, rūšiavimu ir t.t.. Matėme, kaip veikia visi mechanizmai, kurie palengvina įmonės specialist darbą. Dirbome pasiskirstę pamainomis po penkis mokinius. Merginos skirstė įvairias smulkias siuntas ir jas rūšiavo. Vaikinai - krovė siuntas iš konteinerio, dar reikėjo sudėlioti siuntas ant paletės, apvynioti plėvele ir paruošti krovinį. Darbas nebuvo sunkus – labiau gan įdomus, nes pamatėme kaip vyksta darbas, tobulinome profesinius gebėjimus. Įgijome naujos ne tik teorinės, bet ir praktinės patirties susijusios su pasirinkta specialybe. Taip pat aplankėme pašto sandelį, kur susipažinome su logistikos darbo eiga, siuntų rūšiavimu ir tikrinimu.

Laisvalaikio metu mėgavomės puikiai suorganizuota kultūrine programa. Vykome į Opavos miestelį, kur susipažinome su architektūra, lankėmės miesto pilyje, vandens parke ir zoologijos sode. Grožėjomės Čekijos gamta ir susipažinome su jos kultūra ir istorija. Čekijoje gyvena malonūs ir draugiški žmonės. Čia susiradome naujų draugų, su kuriais užmezgėme ryšių. Ostravos miestas džiugino savo senamiesčio pastatais ir švariomis gatvėmis. Laikas stažuotėje prabėgo labia greitai, turiningai ir įdomiai.

Esame dėkingi Kauno taikomosios dailės mokyklai už suteiktą galimybę dalyvauti Erasmus+ programoje. 

Stažuotės dalyviai Aurimas Špiliauskas ir Lukas Bieliauskas

Projektas vykdomas, gavus Europos Sąjungos paramą pagal Erasmus+ programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.