erasmusplus421x120

2017m. vasario 3-10 d. pagal „Erasmus+“ programos projektą „Gyvi amatai-gyva tauta” Nr.2016-1-LT01-KA102-022823 į Madridą atlikti praktikos išvyko 15 Kauno taikomosios dailės mokyklos juvelyrų ir baldžių specialybės mokinių. Kartu išvyko projekto vadovė Asta Augustinavičienė ir profesijos mokytojos Eglė Gabrionienė, Rūta Andriuškevičienė ir Virginija Domarkienė.

Atvykę dalyviai buvo sutikti priimančiosios organizacijos (European Projects Development - EPD) atstovo Gregorio ir jo padėjėjos. Lietuvių grupę jie priėmė organizacijos biure, supažindino su būsima veikla, išsamiai papasakojo apie Ispanijos švietimo sistemą. Juvelyrai praktikai buvo išskirstyti po menų mokyklas kartu su ispanais mokiniais ir po įvairias dirbtuves, o baldžiai paskirti dirbti keliose baldų gamybos įmonėse.

Tuo tarpu mokytojos 2 dienas tobulinosi stažuotėje Valdorfo lėlių gamyboje. Stažuotę vedė tekstilininkė ir lėlių gamintoja Maria Yole, kuri supažindino su ispaniškųjų tradicijų taikymu Valdorfo lėlių gamyboje. Dvi dienas ispanė Maria gyvai vedė praktinius užsiėmimus, mokė lėlių gamybos naujų technologijų, demonstravo savo darbus, pateikė naujų idėjų. Mokymai vyko priimančiosios organizacijos (MAD for Europe) patalpose, nuoširdžiai ir linksmai bendraujant su stažuotės vedėja ir kitomis ispanėmis mokytojomis.

Kitos dienos buvo skirtos pažinčiai su Madrido dizaino kolegija Escuela Superior De Diseno, kur mokytojas priėmė kolegijos direktorė ir mokyklos įvairių specialybių dėstytojai. Madrido dizaino kolegijoje mokoma panašių programų kaip ir KTD mokykloje: grafinis dizainas, interjero dizainas, mados dizainas, produkto dizainas, interaktyvus dizainas ir kt specialybės. Madrido dizaino kolegija taip pat dalyvauja Erasmus+ tarptautiniuose projektuose ir priima mokytis studentus iš visos Europos. Čia šiuo metu studijuoja ir keli lietuviai. Mokyklos projekto vadovė vedžiojo po įvairių specialybių dirbtuves ir auditorijas, kur mokytojos ne tik bendravo su tų specialybių dėstytojais, bet ir susipažino su panašaus profilio meno mokyklos mokymo baze, veikla ir  studentų darbais. Buvo suteikta puiki galimybė stebėti  interjero dizaino specialybės diplominių darbų pristatymą- gynimą aktų salėje. Buvo labai įdomu pabendrauti su Dizaino kolegijos dėstytojais, susipažinti su jų veikla, darbo metodais.

Kultūrinės programos metu kartu su mokiniais vyko ekskursija po Madridą, kurios metu MAD for Europe direktorius Gregorio , parodė įžymiausias  Madrido vietas: Karalių rūmus Palacio Real, įspūdingąją Plaza Mayor aikštę, pakeliavome judria pagrindine Madrido gatve Gran Via, pasigėrėjome įspūdinga architektūra. Pakeliui aplankėme Madrido senamiestį La Latina kvartalą, kur triukšmas nurimsta, kur daug bažnyčių ir gražių senovinių aikščių.

Laisvu laiku buvo galimybė aplankyti senovinį Toledo miestą, kuris iki 1516 m. buvo Ispanijos karalių rezidencija. Toledas yra vienas garsiausių pasaulyje viduramžių miestų.Šiandien jis yra svarbus, kaip istorinis, kultūrinis ir turistinis Ispanijos centras.

Visos laisvos popietės buvo skirtos Ispanijos meno ir kultūros pažinimui. Aplankytas Madrido pasididžiavimas – Prado muziejus, kuris garsėja geriausia pasaulyje ispanų tapybos kūrinių kolekcija ir yra vienas prestižiskiausių pasaulio muziejų. Šis didingas muziejus paliko neišdildomą įspūdį. Kitas dienas skyrėme Thysseno muziejui, turinčiam didžiausią privačią meno kolekciją ir Reina Sofia šiuolaikinio meno centrui, kuriame eksponuojami Pablo Pikaso, Dali, Miro ir kitų garsiausių menininkų darbai.

 Stažuotės metu susipažinome su Ispanijos menu, kultūra, tradicijomis, istorija ir įgijome naujų technologinių žinių, kuriomis pasidalinsime seminare „Valdorfo lėlės elemento gamyba“ kovo m. 11d.

Parengė Virginija Domarkienė

Projektas vykdomas, gavus Europos Sąjungos paramą pagal Erasmus+ programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.