erasmusplus421x120

II. Vizitas į Ostravą (Čekija) 

Š.m kovo 5 d. pagal Erasmus+ projektą „IT praktinių įgūdžių tobulinimas Europos šalių įmonėse" (projekto Nr. 2016-1-LT01-KA102-022867) į praktiką Ostravoje (Čekija) išvykome mes: trys Kauno taikomosios dailės mokyklos kompiuterinės grafikos projektavimo operatoriaus specialybės 249, 250 grupės mokiniai - Rima Krupskytė, Astrida Čivilienė, Rytis Sabaliauskas, lydimi mokytojos Gretos Ringailienės.

Prie mūsų grupės Vilniuje prisijungė dar trys mokiniai iš Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos - Mantas Tijūnėlis, Justas Jančiauskas, Egidijus Pazikas bei trys Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokyklos mokiniai - Jonė Aleksiūnaitė, Monika Anželika Doveiko, Dominykas Šagunevičius.

Ostravoje mus pasitiko itin rūpestingi projekto koordinatoriai Martinas, Petra, bei Lukas. Savaitgalį aplankėme Prahą: grožėjomės  viena svarbiausių Čekijoje  Šv. Vito katedra, kuri yra nuostabios gotikinės atchitektūros pavyzdys. Siaurais laipteliais užkopus į jos 96,5 aukščio bokštą vos neapsisuko galva nuo nuostabaus atsivėrusio miesto vaizdo. Prahoje aplankėme Karolio tiltą, Prahos pilį, unikalų astronominį laikrodį ir net vaško muziejų. Taip pat kelias dienas viešėjome kaimo turizmo sodyboje „Svarna Hanka”, apsuptoje kalnų bei ramybės. Neįtikėtina kaip  šiltą Ostravą akimirksniu pakeitė snieguotos bei kalnuotos vietovės, tad sušilti nuolat sėsdavome prie spragsinčio sodybos židinio. Apsilankę Ostravos zoologijos sode gėrėjomės ryškiaspalviais flamingais bei laisvai vaikštinėjančiais povais.

Mokinių praktika kasdien prasideda įmonės ofise, esančiame Ostavos centre, visai netoli tos vietos, kur buvome apgyvendinti. Mokiniai kuria kaimo turizmo sodybos Svarna Hanka” firminį stilių: logotipus, tobulina sodybos internetinio puslapio dizainą bei gerina socialinių tinklų įvaizdį.

Tad itin draugiška bei linksmai nusiteikusi jungtinė” devynių mokinių komanda ir juos lydinti mokytoja siunčia linkėjimus iš Ostravos.

Greta Ringailienė

 

 

Projektas vykdomas, gavus Europos Sąjungos paramą pagal Erasmus+ programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

 

I. Vizitas į Valenciją (Ispanija) 

2016 m. spalio 22 – lapkričio 11 dienomis, įgyvendinant Erasmus+ projektą „IT praktinių įgūdžių tobulinimas Europos šalių įmonėse" (projekto Nr. 2016-1-LT01-KA102-022867), į stažuotę Valensijoje išvyko trys Kauno taikomosios dailės mokyklos kompiuterinės grafikos projektavimo operatoriaus  specialybės mokinės – Vilija Kubiliūtė, Audronė Vėželienė bei Inesa Muchinaitė, trys Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos moksleiviai - Egidijus Žutautas, Deivydas Staškūnas, Arnas Vinckus ir trys Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokyklos moksleiviai - Edvinas Venclavovič, Ieva Domantaitė ir Nedas Putiata. Projekto tikslas - sudaryti sąlygas profesinio rengimo įstaigose besimokantiems kompiuterinės grafikos ir kompiuterio ir organizacinės technikos operatoriaus specialybės mokiniams įgyti praktinių profesinių įgūdžių ir naujų teorinių žinių ES įmonėse, atliekant praktiką. 

Visus mus maloniai pasitiko priėmusiosios ESMOVIA organizacijos atstovė Vaida Petkevičiūtė. Ji ne tik mus supažindino su būsimomis darbo vietomis, darbdaviais, bet ir įdomiai papasakojo apie gyvenimą Valensijoje, žmonių įpročius. Kilus bet kokiam nesklandumui visuomet rasdavo išeitį.

Atvykus į Valensiją nustebino oras. Vos išlipus iš lėktuvo, nors ir buvo vėlus vakaras, pajutome šilumą, nebuvo panašu į rudenį... Atskridome į vidurvasarį.

ESMOVIA organizacijos darbuotojai mums suorganizavo ir pažintinių eskursijų. Aplankėme Valensijos okeonografijos parką, įsikūrusį Valensijos mokslo ir meno miesto (komplekso) gale, delfinariume stebėjome delfinų pasirodymą, aikčiojome mokslo muziejų. Didžiulį įspūdį paliko IMAX kinoteatre matytas dokumentinis filmas apie laukinę Amerikos gamtą. Iš šių eskursijų mes parsivežėme begalę neišdildomų įspūdžių.

Laisvu nuo darbo metu lankėmės įvairiuose muziejuose, lankytinuose objektuose, parkuose, lepinomės saule pajūryje, stebėjome flamenko atlikėjų pasirodymą.

Džiaugiamės, kad visi turėjome galimybę patobulinti savo profesinius įgūdžius, betarpiškai įsilieti į priėmusiųjų įmonių kolektyvų kasdienę veiklą, organizuota darbo aplinka leido susipažinti su įmonių darbo specifika bei darbo saugos reikalavimais. Taip pat įgijome naujų kultūrinių kompetencijų ir susipažinome su talentingais žmonėmis.

KTDM mokinė Audronė Vėželienė ir VGTVPM mokiniai Ieva Domantaitė bei Nedas Putiata stažavosi pas vieną grasiausių fotografų Valensijoje Jose Luis Abad įmonėje „Abad Fotografia“. Ten jis žinomas, kaip puikus mados fotografijos ekspertas ir grafikos dizaineris. Mums skirtos jo užduotys buvo ne tik plečiančios žinias dirbant su kompiuterinės grafikos programomis, bet ir plėtė akiratį. Mes ne tik koregavome nuotraukas, kūrėme plakatus, maketus socialiniams tinklams, bet ir fotografavome miesto lankomas vietas bei parduotuves. Stažuotės metu su darbdaviu reikėjo bendrauti Ispanų kalba, kadangi nė vienas iš mūsų jos nemokėjo, mums puikiai pravertė anglų kalbos žinios, kurias spėjome ir patobulinti.

Las Naves kompanijoje praktiką atliko Inesa Muchinaitė, pas darbų vadovą Krloos Rivera. Pati kompanija paliko labai gerą įspūdį. Jaukios ir erdvios patalpos, modernus, su EKO dizaino detalėmis, interjeras. Pačioje kompanijoje dirba 150 darbuotojų, 21 tautybės. Todėl buvo įdomu dirbti tokiame kolektyve.

Vilija Kubiliūtė į stažuotę buvo priimta REPROGRAFIA B. V. įmonėje. Pastaroji įmonė užsiima skaitmenine spauda, pradedant medžiagos paruošimu spaudai ir baigiant perkėlimu ant įvairių paviršių. Įmonės kolektyve daugiau nei 10 darbuotojų. Taigi, buvo galimybė stebėti jų darbą iš arti ir jei leido galimybės kartu su jais atlikti darbus. Kolektyvas buvo jaunas, bet profesionalus ir labai geranoriškas. Trys savaitės tiesiog pralėkė, nes kiekvieną dieną buvo galimybė susipžinti su naujais procesais.

Iš stažuotės Ispanijoje grįžome kupini įspūdžių, įgyję naujų darbo įgūdžių ir idėjų savo darbams. 

Projekto dalyviai 

Projektas vykdomas, gavus Europos Sąjungos paramą pagal Erasmus+ programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.