Ko gero retai rasime įmonę, kurios visa įkūrėjų komanda būtų vienos mokyklos ugdytiniai. Tokia įmonė yra UAB ŠIŪP (SHOOP.LT ). Tai  komercinės, individualios fotografijos, kūrybinių paslaugų, grafinio dizaino ir reklamos apipavidalinimo įmonė. Jos klientai- garsios įmonės: „Audimas”, „Topo centras”, „Autojuta” ir kt.

UAB ŠIŪP verslo istorija neatsiejama nuo Kauno taikomosios dailės mokyklos. Šiuo metu įmonėje dirba 12 žmonių, iš jų 5 mokėsi Kauno taikomosios dailės mokykloje. Įmonės direktorė Vytautė Guogaitė - Stankevičienė KTDMbaigė1995 m. Mokykloje ji studijavo porceliano dekoravimą. Jos sesuo Jurgita Guogaitė - Venckūnienė KTDMbaigė 1994m. Studijavo keramiką. Šiuo metu ji yra dizainierė – apipavidalintoja.  Gintarė Marcinkevičiūtė fotografijos specialybę KTDM baigė tik 2016. Į įmonę mergina atėjo atlikti praktikos, o vėliau pasiliko dirbti. UAB ŠIŪP šiuo metu dirba ir dvi trečiame kurse besimokančios merginos: Akvilė Venckūnaitė dar mokosi interjero apipavidalintojo specialybės, o Beatričė Krištolaitytė - fotografijos. Abi merginos dirba įmonėje dizainierėmis – apipavidalintojomis, o Beatričė dar ir fotografe. Mintis apie įmonės įkūrimą Vytautei ir Jurgitai kilo dirbant samdomą darbą. Dirbant darbdaviui, pradedi galvoti, kad pats gali padaryt geriau negu liepia. Kol dar nebuvo įmonės, buvo kuriama daug mažų projektų, kurie įkūrus Shoop.lt susijungė į vieną. Šiuo metu UAB ŠIŪP veikla apima fotografiją, reklamą ir jos pateikimą.

Save įmonės amatininkai apibūdina kaip svajotojus, kuriuos vienija bendra meilė rankdarbiams ir fotografijai. Štai kodėl įmonė siekia gaminti tik  aukščiausios kokybės gaminius, kurie būtų pagaminti rankomis ir būtų mieli įmonės klientams. O didžioji klientų dalis yra iš JAV, Australijos, Kanados. Lietuvoje lieka tik apie 10 proc. produkcijos. Įmonės menininkai pripažįsta, kad be mokykloje įgytų įgūdžių, gautų žinių sunku būtų kurti puikiai vertinamus dirbinius. Shoop deko produkcija - rankų darbo albumai, dėklai, dėžės, kurių pagrindiniai užsakovai  viso pasaulio fotografai. Be to įmonė suteikia galimybes pasinaudoti savo patalpomis reklaminėms ar įvaizdžio fotosesijoms.

„Shoop Deko meistrai – svajotojai ir kūrėjai, kuriuos vienija meilė fotografijai ir rankų darbo gaminiams. Visada siekiame aukščiausios kokybės, kurią sudaro kokybiškų medžiagų ir žmogaus rankų darbo derinys”- sakoma įmonės fb puslapyje.

 

http://shoop.lt/fotografija/shoop-deko

https://www.facebook.com/pg/shoopdeko/about/?ref=page_internal

 

Akvilė Venckūnaitė

Zina Kuncienė