Mokyklos istorija

      1978 metais rugsėjo 1 dieną duris atvėrė nauja mokykla kviesdama mokytis įvairių meno profesijų. Norinčių buvo labai daug. Būsimieji keramikai mokėsi molį paversti dailiausiomis vazomis ir meno dirbiniais, medis, paliestas jaunųjų baldžių rankų, tapdavo Baroko ar kito stiliaus unikaliausiais baldais, drožėjų - didelės ir mažos skulptūros, įvairūs drožinėjimo darbai... Metalą prakalbindavo juvelyrų kūrybiškumas, grakštus porcelianas laukė dekoruotojų fantazijos ir kruopštumo, siuvinėtojų rankos kūrė grožį, meną, gaivino ir puoselėjo tautines tradicijas, o lietuviškuoju auksu tituluojamo gintaro didesni ar mažesni gabalai paklusdavo kūrėjų norams - tapdavo puošniomis sagėmis, vėriniais, paveikslais. Pynėjai stebino gebėjimu paprastas vyteles paversti saulutėmis, gėlėmis, baldais...
     Atsižvelgiant į darbo rinkos poreikius buvo sukurtos interjero apipavidalinimo, floristinio dekoravimo programos, o moderniųjų technologijų laikais sėkmingai mokosi ir įgyja kvalifikaciją elektroninės leidybos maketuotojas, vizualinės reklamos gamintojas, kompiuterinės grafikos projektavimo operatorius, kompiuterinio projektavimo operatorius, logistas – ekspeditorius.
      2005 m. akredituota vidurinio ugdymo programa ir mokykloje įsteigtas gimnazijos skyrius.
     KTDM - atvira kaitai, naujoms iniciatyvoms, dalyvauja šalies ir tarptautiniuose projektuose, siekia tobulėjimo. Kurtieji ir neprigirdintys integruojami į ugdymo procesą. Mokykloje kuriamos, puoselėjamos ir saugomos tradicijos, tampančios bendruomenės savastimi. Rengiamos mokinių ir mokytojų meno kūrinių parodos, organizuojami dalykinių ir kūrybinių projektų pristatymai, įdomios mokinių diplominių darbų parodos, vyksta susitikimai su aktoriais, rašytojais , kunigais, baigusiais KTDM mokiniais, tautinės ir religinės šventės, minėjimai, teminės popietės, mokinių žodinės kūrybos knygų pristatymai. KTDM mokiniai - ne vienos olimpiados, konkurso, varžybų laureatai, diplomantai, prizininkai. Baigę mokyklą studijuoja aukštosiose, aukštesniosiose mokyklose arba dirba gebėdami konkuruoti ir planuoti profesinę veiklą.
     KTDM absolventai savo darbais liudija Europai ir pasauliui, kad maža valstybė Lietuva, turinti unikalią kultūrą, ją augina, puoselėja ir skleidžia patirtį, kaip tradicija siejama su modernumu. Mokykloje galima daug pamatyti, o dar daugiau – pajusti. Ryškiausios Kauno taikomosios dailės mokyklos ypatybės - demokratiškumas, humaniškumas, kūrybiškumas, modernumas..

Mokyklos vadovai:

Algimantas Tauras 1978 – 1992 m.

Romualdas Mizgiris 1992 - 2011 m.

Daina Rožnienė 2011 m. – iki dabar